šrouby k anténám


Recommended Posts

Dobrý den.  Děkujeme za vánoční dárky (TP550 a TP400) které přišly na konci prosince 2017.

Mám na vás dva dotazy:

1. Paraboly TP550 a TP400 mají stejný typ ozařovače? Stejnou délku ozařovače? Přišly nám stejné pro oba typy parabol...

2. Proč dlouhé šrouby které dáváte nyní k hornům i parabolám najednou nemají díru na imbus a šroubení není po celé délce?
Ten imbus by ani tak nevadil ale to šroubení nás mrzí. Díky

sroub.jpg

Edited by Jan Marek
Link to comment
Share on other sites

On 2. 1. 2018 at 2:42 PM, Fero_RFE said:

@Jan Marek: dobry den a Stastny Novy rok! Kolega Martin uz odpovedal na ISP fore, pridavam odkaz.

 

 

Dovolím si rozporovat větu vašeho kolegy "co sa zavitu tyka tak pri hornoch je to bez problemov "

Bez problémů to rozhodně není.  Dřív jsme byli zvyklí u hornů používat víceméně pouze dlouhé šrouby.  Když bylo potřeba tak se více zašroubovaly a krátké šrouby vůbec nebyly potřeba.  Kdyby jste ty krátké nedávali v balení k anténám tak ušetříte víc než když jste zkrátili závit :(

Dnes jsme montovali pár hornů do věže kostela a narazili jsme na zásadní problém.   Vy jste totiž zkrátili závit i na krátkých šroubech. Závit končí zhruba tam kde je šroub nastříkán černou barvou (obr.1). A to už je velký problém.  Dřív se kleština dala stáhnout "nadoraz".  Nyní to kvůli krátkému závitu možné již není (obr. 2).  Na slabší průměr držáku není možné horn namontovat. (obr. 3). Viz fotky z dnešní montáže.   Zachránilo nás to že jsme měli u sebe ještě staré krátké šrouby se závitem po celé délce.  Proč se musí měnit k horšímu něco co fungovalo dobře? :(

20180104_104530.jpg

20180104_104633.jpg

20180104_110440.jpg

Edited by Jan Marek
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

k tej montazi to je tak, ze co niekomu vyhovuje, inemu pride ako problem, a naopak. poznam zakaznikov ktori zasadne nepouzivaju oem skrutky dodane vyrobcom, nakupuju skrutky osobitne u svojho dodavatela. Proste sto ludi = stojeden nazorov.  Nami dodavane skrutky su standardne metricke, takze vyriesit specificke pripady sposobom, ktory nie je v sulade s nasim nazorom na vec je technicky mozne. Kazdopadne, my instalaciu na nizke priemery trubiek neodporucame, a sucasne chceme zamedzit moznemu poskodeniu anten pri nevhodnej kombinacii priemeru trubky a dlzky skrutky, preto sme obmedzili dlzku zavitu. 

Len pre vysvetlenie k predchadzajucej diskusii, na obrazku je ukazany sposob, akym to treba uchytavat na nizke priemery. Pozn.: trubka na fotke by bola zrejme ok aj na montaz s normalne otocenym "zralokom", ale je najuzsia aku mame k dispozicii.  

bracket.JPG.f417b744dd4ea63fa9970a48c7e84727.JPG

Link to comment
Share on other sites

Tato montáž mě nepřijde moc praktická. Zvlášt v místech kde není místo  (věž kostela a další) otáčet žraloka. Vždyt potom není možné tam ani nasadit ráčnový klíč. Na vašem obrázku je vidět že tam vadí "lem" toho žraloka. Docela bych chtěl vidět jak jste to utahoval.

Imbusy jste také zrušily.  Podle mě bylo o 100% lepší kdyby jste nechavali původní šrouby.  Nebo alespoň nechali ty krátké se závitem po celé délce...   Tohle je krok zpět :(

Link to comment
Share on other sites

U montáže ultradish antén se šrouby problém nevidím. Je tam lépe řešený "žralok" a při montáži neřeším, že si musím dojít pro jiné šrouby.

U montáže horn antén nadávám při každé montáži, kdo rozhodl ušetřit na šroubech... Mám rád, když se produkty vyvíjí směrem ke zlepšování funkčnosti a v tomto případě je to krok zpět. Chápů že jsou tyto nové šrouby nepatrně levnější, ale za cenu komplikované montáže?

A doporučení že si mám jako zákazník kupovat jiné šrouby???? Původní byli ok a neměl jsem výhrad. Pokud by měli zůstat tyto šrouby s krátkým závitem, tak by bylo dobré dodávat k hornům "žraloka", co je momentálně k ultradish.

U obrázku je "žralok" u horn otočen a chtěl bych vidět, jak to někdo dotahuje vámi originál dodaným klíčem.... A pokud to nejde, tak je něco dost špatně.....

A těchto antén montuji cca deset měsíčně, pokud by měl někdo pocit, že nevím, o čem píši.

Edited by Jan Ježek
Link to comment
Share on other sites

Motiv na zmenu nebol usetrit peniaze. Ale aby sme to neopakovali dokola, chapeme sa asi spravne, ze v pripade hornov nie ste spokojni s kombinaciou skrateneho zavitu a zraloka pri montazach na nizky priemer trubky. Pozrieme sa na to co sa s tym vieme urobit a dame update.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...