Recommended Posts

Zdravím,

v poslední době nám přestává dostačovat rychlost zařízení Ubiquiti a začínáme se rozhlížet po jednotkách ostatních výrobců. Zaujala mě jednotka ePMP 3000 s podporou MU-MIMO a beamformingu. Jediné co mě na ní vadí je jejich anténa. Nepřemýšleli jste o výrobě podobné antény s podporou MU-MIMO 4x4 a beamformingu, ale byla typu Horn? Je to vůbec technicky možné? 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, JT said:

Zdravim,

uz ste ePMP3000 aj otestovali v praxi alebo zatial sa len rozhodujete?

Zatím jsem ve fázi rozhodování, jejich produktovej manažer mi tvrdil, že ještě nemají úplně odladěnej firmware a že může docházet k odpojování klientů takže čekám na stable verzi pak budu testovat. 

Link to comment
Share on other sites

jasne. urcite by som pockal s rozhodovanim na vyladenu a stabilnu verziu. pokial ide o beamforming, tam je z principu potreba viac anten /v zmysle viac priestorovo oddelenych vyzarovakov/. cize najjednoduchsie riesenie je pouzit dve 2x2 horn anteny a vyskusat to v praxi. Ona aj ta 4x4 antena originalnych vyrobcov (Cambium, mimosa) su vlastne dve patch array anteny pod jednym radomom, to nie je ziadne tajomstvo a v zasade ani ziadna raketova veda. U tohto typu anteny ale integraciou usetrite pomerne dost materialu (nakladov) a priestoru na stoziari. Integraciou dvoch hornov neusetrite takmer nic. Tak velmi zhruba a zjednodusene povedane..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...