Recommended Posts

Zdravím,

v poslední době nám přestává dostačovat rychlost zařízení Ubiquiti a začínáme se rozhlížet po jednotkách ostatních výrobců. Zaujala mě jednotka ePMP 3000 s podporou MU-MIMO a beamformingu. Jediné co mě na ní vadí je jejich anténa. Nepřemýšleli jste o výrobě podobné antény s podporou MU-MIMO 4x4 a beamformingu, ale byla typu Horn? Je to vůbec technicky možné? 

Zdravim,

uz ste ePMP3000 aj otestovali v praxi alebo zatial sa len rozhodujete?

14 hours ago, JT said:

Zdravim,

uz ste ePMP3000 aj otestovali v praxi alebo zatial sa len rozhodujete?

Zatím jsem ve fázi rozhodování, jejich produktovej manažer mi tvrdil, že ještě nemají úplně odladěnej firmware a že může docházet k odpojování klientů takže čekám na stable verzi pak budu testovat. 

jasne. urcite by som pockal s rozhodovanim na vyladenu a stabilnu verziu. pokial ide o beamforming, tam je z principu potreba viac anten /v zmysle viac priestorovo oddelenych vyzarovakov/. cize najjednoduchsie riesenie je pouzit dve 2x2 horn anteny a vyskusat to v praxi. Ona aj ta 4x4 antena originalnych vyrobcov (Cambium, mimosa) su vlastne dve patch array anteny pod jednym radomom, to nie je ziadne tajomstvo a v zasade ani ziadna raketova veda. U tohto typu anteny ale integraciou usetrite pomerne dost materialu (nakladov) a priestoru na stoziari. Integraciou dvoch hornov neusetrite takmer nic. Tak velmi zhruba a zjednodusene povedane..